„Angela Merkel jest gorsza od ISIS! Europie brakuje dobrego przywódcy”

0
Podziel się:
przywódcy

Profesor Francis Fukuyama z Uniwersytetu Stanforda twierdzi, że Merkel prowadzi Europę do największej porażki w dziejach oraz, że jest większym zagrożeniem niż Państwo Islamskie.

Francis Fukuyama jest uznanym amerykańskim politologiem, filozofem politycznym oraz ekonomistą. Swoimi spostrzeżeniami na temat niemieckiej kanclerz podzielił się podczas wywiadu dla tygodnika „Die Welt”.

Francois Hollande ani  Davida Camerona czy obecnie Theresa May. To są wszystko marni przywódcy.

W wywiadzie profesor Fukuyama powiedział, że Angeli Merkel zależy tylko na sondażach oraz, że nie osiągnęła nic znaczącego w swoich rządach.

„Ideologia dżihadystów ma stosunkowo mało zwolenników. Oczywiście i tak powodują oni poważne zagrożenie, ale zagrożeniem demokracji jest co innego. Jest nim strach, który prowadzi obywateli do utraty pewności w instytucje demokratyczne. Jest to rezultat braku odpowiedniego przywódcy w Europie.”– wyjaśnił profesor Fukuyama

Zapytany o przykład powiedział:

„Weźmy na przykład Niemcy. Teoretycznie jest to kraj, który sprawuje przywództwo w Europie prowadząc do pokoju i stabilizacji. Zamiast przewodzić Europie kanclerz Angela Merkel dba tylko o poparcie w swoim kraju. Jej zachowanie podczas kryzysu strefy euro oraz kłótnie z Grekami były znaczące. Teraz robi to samo z włoskimi bankami” – powiedział Fukuyama.

„Najgorsze jest to, że ten brak przywódcy w Niemczech nie jest rekompensowany przez innego europejskiego polityka, nie przez Francois Hollande’a ani przez Davida Camerona czy obecnie przez Theresę May. To są wszystko marni przywódcy.” – kontynuował

Komentarz profesora pojawił się po serii zamachów spowodowanych przez muzułmanów w Europie. Największą winą obarczana za to jest właśnie Angela Merkel i jej polityka otwartych drzwi.

W sobotę przeszła w Berlinie demonstracja antyimigracyjna, podczas której ludzie nieśli transparenty z hasłami: „Merkel musi odejść”, „królowa przemytników”, czy „królowa uchodźców”. Tylko w tamtym roku do Niemiec przyjechało ponad milion uchodźców z Syrii, Afganistanu i Iraku.

Zobacz także: TYSIĄCE PROTESTUJĄCYCH W BERLINIE: „MERKEL MUSI ODEJŚĆ! JESTEŚMY LUDŹMI!”

Profesor Fukuyama powiedział jeszcze, że:

„[…] polityka otwartych drzwi jest godna podziwu, ale też bardzo niebezpieczna. Może to spowodować poważne rozruchy i niepokoje.”

Podziel się: