Aziz Karaoglu wywalony z KSW za hymn Al-kaidy

0
Podziel się:
aziz karaoglu

Przyjaciel Mameda Khalidova, Aziz Karaoglu, został wyrzucony z KSW za narażanie opinii Kontrontacji Sztuk Walki, wywołanie zniesmacznia wśród publiczności i łamanie umowy.

Zawodnik podczas swojej ostatniej walki z Chalidowem wszedł na ring przy akompaniamencie nieoficjalnego hymnu Al-kaidy, „Na’am Qaatil”. Wokół owej walki toczyło się wiele afer, m.in. bojkotowanie osoby Chalidowa, także za jego stosunek do imigrantów, przez co zawodnik udał się na roczną przerwę. Aziz Karaoglu nagrał oczywiście filmik ze sprostowaniem, oskarżając KSW o popełnienie błędu, gdyż dany utwór nie był rzekomo przez niego wybranym. Wczoraj, tj. 7 czerwca 2016, organizacja ze skutkiem natychmiastowym zadecydowała o wydaleniu pięściarza z grona swoich uczestników.

KSW poinformowało również, że odcina się od wszelkiego przesłania i treści owego hymnu, a zawodnik został obarczony karą 800.000zł. Konfrontacja Sztuk Walki ciągle dąży do poprawiania i podnoszenia jakości swojej kategorii sportu i dba o dobry wizerunek, zatem zawodnicy przekazujący takie treści i łamiący postanowienia umowy muszą opuścić jej szeregi.

Warto na koniec przypomnieć, że Państwo Islamskie odpowiedzialne za zeszłoroczne zamachy, powstało około dekady temu właśnie jako odnoga Al-kaidy.

Podziel się: