Bułgaria umacnia granicę – „Nikt nie przejdzie!”

0
Podziel się:
Bułgaria umacnia granicę

Bułgarski rząd stanowczo reaguje na każde doniesienia o próbach przedostania się przez granicę nielegalnych imigrantów. Bułgaria umacnia granice i zapowiada coraz więcej środków zapobiegawczych.

Premier Bojko Borysow oznajmił, że wkrótce na granice trafi trzystu dodatkowych żołnierzy, aby umocnić granicę i uniemożliwić sforsowanie jej. W takim wypadku wojsko współpracuje razem ze strażą graniczną. Bułgaria umacnia granice nie zważając na fakt, że obecnie większość rządów innych państw, patrzy na to nieprzychylnym okiem.

Kraj jest zagrożony napływem nielegalnych imigrantów, z powodu graniczenia z Serbią i Turcją. Obywatele tego kraju wyczuwają zagrożenie i w pełni popierają politykę rządu. Znany łowca imigrantów, Dinko Valev, na własną rękę pomaga polityce premiera. Zorganizował on patrole obywatelskie, którym nierzadko udaje się złapać imigrantów na granicy bułgarsko-tureckiej.

Przy zawyżonych standardach ochrony granic, rząd jednak nie zapomina o wsparciu potrzebujących. Borysow zapewnia, że imigranci powinni przybywać do oficjalnych punktów kontrolnych. Premier zapewnia, że zadba zarówno o bezpieczeństwo swoich obywateli, nie odrzucając przy tym próśb o pomoc.

Dotacja_Odbudowa_RP

Więcej informacji: TUTAJ

 

Podziel się: