Chwalą nas! Syryjski uchodźca: Polacy to mistrzowie w rasizmie i ksenofobii

Podziel się:
Polacy

Czy to powód do smutku, że tak nas widzą wschodni sąsiedzi. Czy powinniśmy się martwić o obelgi dotyczące naszego stosunku do obcokrajowców, osób innego wyznania, koloru skóry itp? Zdecydowanie nie! Bo jak wiemy, Polacy nie mają nic do imigrantów, pod warunkiem, że się asymilują i pracują.

„Jeśli chodzi o rasizm najwyższego poziomu, trzeba oddać hołd mistrzowi wszech czasów w ksenofobii, nacjonalizmie i białej supremacji: Polsce” – napisał  Syryjczyk Fares Alahmar studiujący w Polsce przez 3 lata.

Opinie o Polakach Faresa Alahmara, która pojawiła się na portalu Quora.com przedstawił portal niedawno zwolnionego z TVP Tomasza Lisa – NaTemat.pl. Uważa, że czas spędzony w Polsce był jego najgorszą częścią życia. Wytyka w tym wszystkim Polakom nietolerancje i nienawiść do odmienności. Za przykład daje nasz stosunek do kilku wymienionych krajów, co zauważył podczas trzyletnich studiów.

Twierdzi, że:

Niemcy dla Polaków są krajem „współczesnego nazizmu pod wodzą ‚Fuhrer Merkel’”.

Dalej odnosząc się do naszych stosunków z Rosjanami tłumaczy, że wystarczy zapytać Polaka, czy mówi po rosyjsku. Sic!

„Chcesz wkurzyć Polaka? Zapytaj: „Mówisz po rosyjsku, tak?” – wyjaśnia.

Nie może więc dziwić, że:

„[…]nawet przy wódce wytkniemy Rosjanom wszystko: od zbrodni katyńskiej po katastrofę TU-154. Ukraińców „kochamy” równie mocno, sprzedając im broń, „by się pozabijali”. Wrogami są też Litwini (bo „Litwo, ojczyzno moja”), Szwedzi (bo urządzili „potop”) i Białorusini (bo to „też Ruski”). Prawdziwym uczuciem darzymy tylko „tak samo rasistowskie” Czechy. – kończy swój wywód na temat naszych uczuć do innych krajów.

„To moje relacja – po 3 latach studiów w stolicy, Warszawie. Wypływa z osobistych doświadczeń, historii przyjaciół, medialnego przekazu i tego, co sprawia, że jest tak źle, czyli polskiego systemu edukacji” – pisze Fares.

Sprawdziliśmy, że wpis Faresa Alahmara na portalu  Quora.com jest obecnie niewidoczny. Być może został usunięty, ze względu na regulamin portalu, albo sam właściciel opinii postanowił ją usunąć, tego nie wiemy. Przeglądając jego profilu, faktycznie studiował w Politechnice Warszawskiej, zadeklarował się jako uchodźca wojujący ateista.

Wielu internautów jest zachwyconych taką oceną. Jak mawiają trzeźwi umysłowo „lepiej być żywym islamofobem, niż martwym lewicowcem”:

„Arab uczący Polaków tolerancji. Dobre. Teraz czekamy aż jakiś Niemiec będzie nam wypominał, że nie mamy w sobie luzu, Amerykanin będzie zgorszony naszą kaloryczną kuchnią, a bracia Czesi będą nas uczyć jak korzystać z dostępu do morza” – Tomasz pan Tomasz

„Super…bardzo jestem zadowolony z takiej oceny! Mam nadzieję że ten koleś rozpowszechni w całej Syrii i innych częściach islamskiego świata swój manifest. :) Niech wiedzą jacy jesteśmy źli i straszni! Jest pewna szansa że wyznawcy Allaha wezmą do siebie słowa Faresa i będą omijać nas szerokim łukiem[…]” – Tomasz Jabłoński

ZE: Quora.com / natemat.pl / Zdjęcie: tutaj

Podziel się: