Muzułmanie zaatakowali chrześcijan w Egipcie

0
Podziel się:
muzułmanie zaatakowali chrześcijan

W prowincji na południe od Kairu, stolicy Egiptu, doszło do strasznego incydentu. Muzułmanie zaatakowali chrześcijan podpalając i niszcząc siedem domów należących do chrześcijańskich rodzin.

Muzułmanie zaatakowali chrześcijan z powodu rzekomego romansu Kopta z muzułmanką. Koptowie egipscy, to używający języków arabskiego i egipskiego, potomkowie rdzennych mieszkańców Egiptu, wyznawcy Kościoła koptyjsko-katolickiego.

Według oficjalnego komunikatu podanego przez Kościół koptyjski, do ataku miało dojść 20 maja. Muzułmanie oprócz zniszczeń i podpaleń, mieli publicznie poniżać matkę mężczyzny, powiązanego z domniemanym romansem. Rozebrano kobietę do naga i paradowano z nią po ulicach, oprawcy krzyczeli przy tym „Allah jest wielki!”. Jej syn uciekł z wioski. Nie wiadomo dlaczego dopiero teraz koptyjski Kościół informuje o tych zdarzeniach.

Policja, która przybyła na miejsce pożaru dopiero po dwóch godzinach, aresztowała sześciu muzułmanów podejrzanych o dokonanie powyższych czynów  i wciąż poszukuje kolejnych dwunastu.

Policja była powiadamiana przez chrześcijanina podejrzanego o romans, że jest on publicznie zaczepiany i grozi mu niebezpieczeństwo. Reakcji jednak nie było. Obecnie muzułmańscy obywatele mieszkający w okolicach miejsca, w którym doszło do tych brutalnych aktów, sądzą że „sprawy nie było, a policja zabrała nie tych co trzeba”.

Chrześcijanie stanowią około 10 procent 90-milionowej egipskiej społeczności, a we wspomnianej prowincji Minya, będącej największą z 27 prowincji Egiptu, stanowią co najmniej 35 procent.

Podziel się: