Ewa Kopacz nie wierzy, że tyle zmarnowali i ukradli! [+WIDEO]

0
Podziel się:
Ewa Kopacz

Dzisiaj podczas posiedzenia Sejmu kolejni przedstawiciele rządu Premier Beaty Szydło prezentowali informacje nt. działań poprzedniej władzy, czyli koalicji Platformy Obywatelskiej i PSL. Audyt, który został zaprezentowany posłom, był (naturalnie…) bardzo krytyczny. Według informacji przekazanej przez Panią Premier Szydło, podczas rządów PO-PSL zmarnowano łącznie 340 mld PLN.

Chociaż informacje przekazywane przez kolejnych ministrów były wielce interesujące, nie poświęcałbym im specjalnego miejsca na łamach naszego serwisu, gdyby nie pewna ciekawostka… Otóż okazuje się, że jedna ze spółek Skarbu Państwa zakupiła w zeszłym roku drukarkę 3D za budzącą szacunek kwotę blisko 50 mln PLN. To również nie byłoby może niczym nadzwyczajnym, gdyby nie to, że według słów Ministra Skarbu Państwa – Dawida Jackiewicza, z powodu braku odpowiedniej hali oraz pomysłu na jej wykorzystanie, sprzęt po dziś dzień stoi nieużywany. Co więcej, spółka wystąpiła niedawno do Ministerstwa z prośbą o ustanowienie na drukarkę 3D zastawu, aby zabezpieczyć pożyczkę zaciągniętą na jej zakup…

Oto pełny fragment wystąpienia Ministra Jackiewicza dotyczący tej sprawy:

Absolutnym skandalem było wydawanie publicznych pieniędzy na pokaz. Na potrzeby kampanii wyborczej. Elementarną bezmyślnością, firmowaną zresztą przez Panią Premier Ewę Kopacz, było zakupienie za kwotę blisko 50 milionów złotych zaawansowanego technologicznie sprzętu, który następnie z powodu braku hali trafił do magazynu i nie jest wykorzystywany do dnia dzisiejszego. Brakowało pomysłu jak ten sprzęt za 50 milionów wykorzystać. Ale był wtedy, w czasie kampanii, pomysł jak sprzedać to na konferencji prasowej, co oczywiście Pani Premier Kopacz chętnie uczyniła.

Puenta jest taka, że spółka zgłosiła się dziś do Ministerstwa Skarbu Państwa z prośbą o ustanowienie zgody na urządzenie o którym mówiłem zastawu, aby zabezpieczyć pożyczkę zaciągniętą na spłatę tego właśnie sprzętu.

Minister próbuje kontynuować wystąpienie, gdy z sali padają pytania o jaki konkretnie sprzęt chodzi? Minister odpowiada…

Drukarki 3D (…) Widzę że od razu Pani Premier zrozumiała, o który przykład chodzi…

ZA: centrumdruku3d.pl

Podziel się: