Francja: Islamiści doprowadzają do wybuchu autobusu w którym byli pasażerowie.

0
Podziel się:
Saint-Denis

We Francji – Saint-Denis, mieście graniczącym z Paryżem w czwartek o 1:00 w nocy doszło do podpalenia autobusu przez islamski gang. Jak informuje nasz francuski portal www.leparisien.fr – przegubowy autobus został spalił się do samego „szkieletu”.

W czwartek 28 lipca gang islamski zablokował drogę autobusowi w trzecim co do wielkości mieście w regionie Ile-de-France (innymi słowy: w aglomeracji paryskiej), po Paryżu i miejscowości i Boulogne-Billancourt. W autobus został rzucony koktajl mołotowa. Cały autobus zajął się ogniem w kilka sekund, a niedługo później po prostu wybuchł (zapewne zbiornik paliwa). Zanim jednak doszło do wybuchu, wszystkim pasażerom jak i kierowcy udało się uciec.  Strażacy do jego ugaszenia użyli aż trzech armatek wodnych.

Najistotniejsze w tym jest to, że podczas tego ataku słyszymy okrzyki „Allahu Akbar”, nie można więc wykluczyć, że atak nie miał podłoża religijnego. I chyba właśnie dlatego żadne francuskie media do tej pory nie poruszyły tego tematu. Od zawsze polityka francuskich mediów wspierała rozwój multi-kulti. Kto finansuje media, aby milczały jak grób w najważniejszych sprawach? W sprawach życia i śmierci? Można tylko się domyślać.

Podziel się: