Francuski odwet za zamordowanego księdza. Spalony meczet! [+WIDEO]

0
Podziel się:
spalony meczet

Na przedmieściach francuskiej Tuluzy, w miejscowości Muret, doszło do podpalenia budowanego tam meczetu. Do pożaru doszło nad ranem 27 lipca. Szczegółowe informacje podały jedynie lokalne media, gdzie największe francuskie telewizje i prasa podeszły do sprawy dość lekceważąco. W niektórych mainstreamach pojawiły się wyłącznie drobne wzmianki o zdarzeniu, lub nie było ich wcale! Zapewne, aby nie ugodzić uczuć islamistów innych miejscowości.

Szala goryczy przelała się w momencie,  w którym w bestialski sposób zamordowano księdza w jednej z parafii na terenie Normandii. Sprawcą był członek Państwa Islamskiego (ISIS).

Francuskie służby bezpieczeństwa obawiają się o powstanie kolejnych podobnych incydentów, z powodu gwałtownej radykalizacji poglądów francuskiego społeczeństwa, które coraz bardziej i częściej daje do zrozumienia władzom państwa, że ma dosyć prowadzonej przez nich polityki otwartych drzwi. Obywatele dali upust złości chociażby w ubiegłym tygodniu, wygwizdując premiera swojego kraju.

Francuska policja przystąpiła do szczegółowego wyjaśniania sprawy podpalenia budowanego na przedmieściach Tuluzy meczetu. Na chwilę obecną śledczy nie potrafią za wiele powiedzieć odnośnie tego incydentu.

Podziel się: