ISIS planuje ataki na Euro 2016

Podziel się:
euro 2016

Nasze bezpieczeństwo na Euro 2016 stoi pod znakiem zapytania. Na komputerze jednego z zamachowców odpowiedzialnych za to, co wydarzyło się we Francji, Salaha Abdeslamaznaleziono informacje o planowanych zamachach na mistrzostwach.

Na Euro 2016 Państwo Islamskie planuje użyć dronów, zamachowców-samobójców, karabinów maszynowych… Na zdjęciach – które mogą wskazywać na potencjalne cele – znajduje się m.in. Marsylia. Tam odbędzie się mecz Anglii i Rosji, a oba kraje są zaangażowane  w bombardowanie ISIS głównie na terenach syryjskich, więc nietrudno się domyślić, że drużyny i ich kibice będą celem ataku terrorystów. Media nie podają jednak czy były to osobiste zapiski zamachowcy, czy może pochodziły z konwersacji z innymi członkami Państwa Islamskiego.

Oczywiście po wszystkich ostatnich atakach i mordach jakich dopuszcza się ISIS, potencjalne cele, czyli miejsca, w których spotyka się dużo „innowierców”, objęte są dodatkową ochroną i ścisłym nadzorem. Jednak to wszystko może zawodzić w starciu ze… zwykłym dronem. ISIS dalej ma poczucie bezkarności i wszystkie ich występki uchodzą im płazem – bojownicy dalej działają na podbitych terenach Lewantu, szkolą się, wyruszają do Europy, lub mordują Syryjczyków. Ich poczucie misji i spełniania boskiego planu daje im spory napęd do działania, którego zdecydowanie brakuje lewackiej Europie. Bez przywiązania do kultury i wartości nasze starania nic nie dadzą, bo ludzie będą jedynie biernie przypatrywać się kolejnym zamachom, rysować kredą po chodniku, lub organizować marsze przeciw przemocy.

Wspomniany już mecz Anglia – Rosja, odbędzie się w Marsylii już 11 czerwca. Należy jednak pamiętać, że wymienione na komputerze miejsca i daty planowanych zamachów mogą być jedynie zmyłką, która służyć ma dezinformacji i skupieniu policji wokół jednego terenu, pozostawiając inne z nieszczelnym nadzorem. Służby mundurowe zapewne będą chronić stadion i jego okolice podczas meczu, a w innej części miasta pozostawią bez nadzoru jakieś inne ważne miejsce, takie jak port, czy kino. Ochrona na Euro 2016 powinna być wspierana jednostkami z innych terenów, aby pokryć miasta meczów stuprocentową ochroną.

Podziel się: