Jeden europejski rząd? Ciąg dalszy superpaństwa

Podziel się:
europejski rząd

Miało być jedno wielkie europejskie superpaństwo. Na szczęście tylko miało, na śmiesznych kartkach z Niemiec i Francji. Niemcom najwidoczniej bardzo zależy na przepchnięciu tej idei, gdyż Martin Schulz zaczyna opowiadać o europejskim rządzie.

Według niemieckiego socjalisty, należy przekształcić Parlament Europejski w jeden parlament dla wszystkich krajów Unii Europejskiej, a z Komisji Europejskiej utworzyć jeden rząd. Europejski rząd, wraz z parlamentem miałby być wymieniany przez obywateli w wyborach. Pomysł ten ma rzekomo sprawiać, aby „do razu było wiadomo, kto za jaką decyzję odpowiada”.  Dalej idą oczywiście propozycje utworzenia europejskiej armii i tutaj rząd Prawa i Sprawiedliwości chyba nie byłby już tak niechętny, jak wobec jednego państwa. Jeśli tak Unia walczy z problemami antyeuropejskich nastrojów, to nie mamy się czego bać.

Oczywiście jest to kontynuacja śmiesznych idei superpaństwa sterowanego z okien Berlina i Paryża. Chore pomysły lewicowych pseudointelektualistów nie mają końca, aż chce się spytać: „pijany, czy niespełna rozumu?”.

Podziel się: