Kaczyński zaatakował Sorosa

0
Podziel się:
kaczyński zaatakował sorosa

Prezes Prawa i Sprawiedliwości na kongresie partii rządzącej poruszył tematykę państw multi-kulti i ich koncepcję, będącą pomysłem i wieloletnim staraniem węgierskiego żyda. Kaczyński zaatakował Sorosa tymi słowami:

„Polska jest dzisiaj przedmiotem nacisku w sprawie, która odnosi się do kształtu naszego życia, do sytuacji przeciętnego Polaka. Do kształtu naszego społeczeństwa. Nam oferuje się, byśmy się radykalnie zmienili, byśmy stworzyli społeczeństwo multikulturowe, stworzyli nową tożsamość […] Każdy kto wie jaka jest sytuacja w wielu krajach Europy Zachodniej, to wie, że oznacza to radykalne pogorszenie jakości życia. I to jest nam proponowane. Mamy do czynienia z naciskiem. Tu chodzi o suwerenność. Jak ją utrzymamy, to się obronimy. Musimy się obronić. Koncepcje pana Sorosa, koncepcje społeczeństw, które nie mają tożsamości, to koncepcje wygodne dla tych, którzy mają miliardy, bo takim społeczeństwem niesłychanie łatwo manipulować. Jeśli nie ma mocnych tożsamości, to ze społeczeństwem można zrobić wszystko. Musimy obronić suwerenność również dlatego, żeby nie popaść w ten mechanizm. Nie wpaść w ten wir, w ten nurt. […] Są tacy, którzy sądzą, że PiS i rząd i prezydent PiS to są ci, którzy są gotowi sprzedać polską suwerenność. Chciałem powiedzieć bardzo wyraźnie – nie jesteśmy gotowi. Jesteśmy ostatnią siłą polityczną w Polsce, która jest na to gotowa. Polska może zawierać różne układy iść na różne kompromisy, ale musi pozostać suwerenna, musi pozostać państwem Polaków, krajem, który ma szanse rozwojowe, a nie jest zapleczem z tanią siła roboczą dla tych bogatszych od nas. Na to się nie zgadzamy. Po to doszliśmy do władzy, by te mechanizmy, które nas niszczyły przez ostatnie lata, by były zlikwidowane, by Polska odzyskiwała siłę w sobie i siłę wobec innych. Będziemy iść tą drogą.””

Słowami tymi Jarosław Kaczyński odpowiada na zaczepki George’a Sorosa, który skrytykował ostatnio Polskę i Węgry, oskarżając ich rządy o dyskryminację ludności na tle etnicznym, nazywając Polskę i Węgry zamkniętymi, homogenicznymi krajami. Wygląda na to, że rząd PIS-u może pójść drogą Moskwy i zdelegalizować działalność organizacji żydowskiego bankiera na terenie naszego kraju. Trzymamy kciuki.

Podziel się: