Kampania wyborcza Swetru finansowana była przez TVN i ATM. Czemu nas to nie dziwi?

0
Podziel się:
Swetru
by Tomasz Radzik. Więcej: tutaj

O dziwo poinformowali nas o tym dziennikarze NewsWeek „Polska”. Według dokumentów finansowych partii Nowoczesna Ryszarda „Swetru” na kampanię wyborczą ugrupowania wpłacali środki m.in. Wojciech Kostrzewa z rady nadzorczej TVN oraz Marcin Michalak i Artur Hoffman z rady nadzorczej ATM Grupy.

Na kampanie wyborczą Nowoczesnej Marcin Michalak (będący zastępca przewodniczącego rady) przeznaczył środki w wysokości 20 tys. zł, zaś Artur Hoffman wraz z żoną aż 75 tys. zł.

Z dokumentacji wynika także, że Nowoczesna otrzymała również pieniądze od m.in. od założyciela Kolportera Krzysztofa Klickiego, który wpłacił 43 750 zł, jak również od byłego szefa MSZ i członka rady nadzorczej Citi Banku Handlowego Andrzeja Olechowskiego, który na kampanie Nowoczesnej przeznaczył  5 tys. zł, oraz Piotra Krupy – prezesa Grupy Kruk, który wraz z żoną ofiarował (zapewne jak inni darczyńcy) z dobrego serca kwotę w wysokości 87,5 tys. zł.

Trzeba podkreślić również, że kampania wyborcza Nowoczesnej była jedną z najkosztowniejszych ze wszystkich innych konkurencyjnych ugrupowań politycznych. Dla porównania koszt jednego głosu ruchu Kukiz’15 a .Nowoczesnej:

ZA: wirtualnemedia.pl / Zdjęcia: onet.pl

Dotacja_Odbudowa_RP

Więcej informacji: TUTAJ

 

Podziel się: