Koniec życia na garnuszku Polskiego podatnika. Więźniowie wybudują 40 hal. Koszt – 0 zł!

0
Podziel się:
Więźniowie

Na utrzymanie więźniów płacimy dziś 3150 zł miesięcznie. Ok. 70% z nich nie pracuje. Według programu Ministerstwa Sprawiedliwości więźniowie będą pracować dla samorządów (na przykład przy budowie mieszkań komunalnych czy wałów przeciwpowodziowych i wodociągów) oraz przedsiębiorców.

Powstanie też 40 hal produkcyjnych. Koszt podatnika i budżetu – 0 zł. Program budowy 40 hal będzie finansowany tylko z pracy więźniów. W efekcie koszty utrzymania mają spaść o 30% i poprawie ulec proces resocjalizacji.

146177832212466079636

Przedstawiony przez wiceministra program jest – jak sam zapowiada – „pilotażowy i bezprecedensowy”. Składa się z trzech elementów.

Pierwszy z nich to umożliwienie samorządom zatrudnianie więźniów tam, gdzie do tej pory nie było to możliwe.

146177832212466179636

„Na przykład przy budowie mieszkań komunalnych czy wałów przeciwpowodziowych i wodociągów” – wyliczał Patryk Jaki.

Drugi element to przyznanie specjalnych ulg przedsiębiorcom, którzy będą chcieli zatrudnić więźniów.

„Resort przygotował także „bezprecedensowy program budowy hal produkcyjnych w całej Polsce”. – Cały program sfinansują więźniowie ze swojej pracy” – poinformował wiceminister Jaki.

Trzeci 40 hal za 0 zł!

ChC3zKBWUAAqIb

„Program budowy 40 hal będzie finansowany tylko z pracy więźniów, a przedsiębiorcy otrzymają ulgi.” — Min. Sprawiedliwości

Wygląda pięknie, ale już wielokrotnie byliśmy karmieni wspaniałymi, utopijnymi projektami, które miały być darmowe i przynosić wyłącznie same korzyści, a wyszło jak zwykle. Tuta  nie przekreślamy dobrych intencji Prawa i Sprawiedliwości i mamy nadzieję, że choć ta ustawa będzie w 100 % korzystna dla Polskiego podatnika, a co najważniejsze – w ogóle zostanie zrealizowana.

Podziel się: