Kukiz do Schulza: „Wnuki Nazistów nie będą mnie uczyć demokracji”

0
Podziel się:
Kukiz

Na portalu społecznościowym Paweł Kukiz napisał: Panie Schulz… Niech pan większą uwagę zwróci na demokrację w pańskiej ojczyźnie… Wpis polityka jest odpowiedzią na kolejne haniebne słowa szefa Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, który całkiem niedawno stwierdził, że wydarzenia w Polsce mają charakter zamachu stanu i zdecydował, że PE odbędzie się debata na temat Polski znów zaatakował polski rząd.

Niemiecki polityk udzielił wywiadu dziennikowi Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Dziś na stronie internetowej gazety pojawiła się zapowiedź rozmowy, która zostanie opublikowana w niedzielnym numerze.

– Polski rząd uważa swoje zwycięstwo wyborcze za mandat do podporządkowania dobra państwa interesom zwycięskiej partii, jej przekazowi i ludziom. To demokracja prowadzona w stylu Putina i niebezpieczna putinizacja europejskiej polityki – stwierdził szef socjalistów w PE.

Schulza zapytany został także o debatę dotyczącą Polski. Stwierdził, że w Unii Europejskiej  „całe demokratyczne spektrum od lewa do prawa sądzi, że taka polityka stoi w sprzeczności z podstawowymi europejskimi wartościami”.

Niemiecki polityk nie musiał długo czekać na odpowiedź ze strony lidera ruchu Kukiz’15.

Panie Schulz…Niech pan większą uwagę zwróci na demokrację w pańskiej ojczyźnie… Bo jak tak się u was – nie daj Boże – drugi Hitler objawi i te kilka milionów zaplanowanych przez was „imigrantów” za sobą pociągnie to podejrzewam, że w porównaniu z nimi SS wyjdzie na armię zbawienia. Przepraszam za tak brutalny wpis ale naziści zamordowali mi Dziadka w Auschwitz więc wypraszam sobie by ich wnuki uczyły mnie demokracji – napisał na Facebooku Paweł Kukiz.

Weź udział w ankiecie

Podziel się: