Kukiz’15 żąda jawności ws. TTIP

0
Podziel się:
kukiz'15 żąda

Klub Kukiz’15 żąda jawności rozmów i konsultacji ws. kontrowersyjnego porozumienia TTIP, czyli paktu transpacyficznego. Post klubu na Facebooku wygląda następująco:

„Po raz kolejny Kukiz ’15 jest jedyną siłą polityczną, która staje w obronie interesu obywatelskiego. USA i Unia Europejska ponad głowami obywateli negocjują umowę o handlu (TTIP) i wszystko wskazuje na to, że będzie to dyktat wielkich zagranicznych korporacji. Co robi PiS? Popiera to w pełni!
A wicepremier Morawiecki jeszcze zachęca do poparcia „mocniejszej wersji TTIP”. Oto#dobrazmiana. Marszałek Stanisław Tyszka i cały nasz klub mówi temu NIE! Chcemy bronić polskiego handlu, polskich producentów, przedsiębiorcw, rolników i konsumentów.
Ponadto domagamy się m.in informacji dlaczego umowa dotycząca wszystkich Polaków negocjowana jest w tajemnicy i kiedy społeczeństwo zostanie poinformowane o jej treści.
Popierasz nasze stanowisko? Polub i udostępnij! Decyzje rządu dotyczące wszystkich Obywateli nie mogą być podejmowane bez ich wiedzy.”

Przypominamy, że TTIP to kontrowersyjna umowa, która tworzona jest za zamkniętymi drzwiami. W teorii ma podnieść PKB Stanów Zjednoczonych oraz państw członkowskich Unii Europejskiej, a według jej przeciwników poskutkuje ona podobnymi konsekwencjami odbierającymi nam wolność, o jakie oskarżano umowę ACTA. Kukiz’15 słusznie  sprzeciwia się utajnianiu prac nad tym porozumieniem, a w całej Europie protestują setki tysięcy obywateli.

Zapraszamy na koniec na nasz artykuł o kontrowersyjnym pakcie: TTIP – powtórka z ACTA? Krok ku NWO?

Podziel się: