Mariusz Max Kolonko: „rozważam start w konkursie na prezesa TVP”

0
Podziel się:
Kolonko

Nowy prezes TVP ma zostać wybrany najpóźniej 15 października. W dniu powołania automatycznie zostanie odwołany obecny szef TVP Jacek Kurski. Niedawno dziennikarz Mariusz Max Kolonko oświadczył, że zastanawia się nad udziałem w konkursie na nowego szefa TVP.

Wczoraj po tym, jak po południu pojawiła się informacja o odwołaniu prezesa Kurskiego, spekulowano, że nową szefową zostanie Małgorzata Raczyńska, była dyrektor TVP1. Tak się jednak nie stało. Ogłoszono, że nowy prezes zostanie wybrany w ciągu najbliższych dwóch miesięcy w ramach konkursu. – Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i myślę, że (…) jak każdy uczestnik konkursu (i Jacek Kurski – red.) ma szansę go wygrać – mówił wczoraj Krzysztof Czabański – szef Rady Mediów Narodowych, po wieczornym posiedzeniu RMN. Dzisiaj rano jako pierwszy zgłosił się – choć nieoficjalnie – Mariusz Max Kolonko. Na Twitterze skomentował zamieszanie w TVP i oświadczył, że rozważa start w konkursie na nowego prezesa.

Mariusz Max Kolonko jest jednym z najbardziej znanych polskich dziennikarzy. Pracuje również jako producent telewizyjny i scenarzysta. Były korespondent TVP i TVN w USA. Od września 2009 r. publicysta amerykańskiego portalu opiniotwórczego „The Huffington Post”. Jego materiały wideo z komentarzami do bieżących wydarzeń – zamieszczane na Youtube.com, cieszą się dużą popularnością.

Jacek Kurski był prezesem TVP od stycznia 2016 roku. Zastąpił wtedy Janusza Daszczyńskiego. Nominację na szefa TVP odebrał z rąk ministra skarbu.

Podziel się: