Michalkiewicz: Socjalizm to choroba nieuleczana! [WIDEO]

0
Podziel się:
Michalkiewicz

Gdzie są wczasy na pustyni Synaj? – Stanisław Michalkiewicz kontra sentymentalista PRL-u, fragment dyskusji po wykładzie „Jakich reform Polska potrzebuje? Kalisz 16.01.2016.

Po wielominutowym monologu zwolennika komuny, gdzie niemalże chyba ze łzami w oczach wspomina czasy, w których firmy były głównie państwowe a człowiek w upadających spółkach otrzymywał wczasy pod gruszą – Stanisław Michalkiewicz ze stoickim spokojem odpowiada:

„Ta tyrada pokazuje, jak silne jest w naszym społeczeństwie przywiązanie do socjalizmu…”

– Ale! Ale 25 lat! (wolności gospodarczej i kapitalizmu – red. tak nam się zdaje, że ów przedmówca miał na myśli mówiąc te słowa) – przerywa S. Michalkiewiczowi.

„…i to jest choroba nieuleczana.” – kontynuuje S. Michalkiewicz.

„Proszę pana nawet 50 lat jest za mało. Nie po to Mojżesz chodził z żydami 40 lat po pustyni, że nie mógł trafić. Tylko żeby wymarło pokolenie urodzone w niewoli, ukształtowane bo z takimi zasrańcami to by nie podbił żadnego kraju. Bo im jak coś tam tylko nie pasował to: „gdzieś nas wyprowadził, tam mieliśmy michę, jeździliśmy na wczasy a tu gdzie wczasy są na pustyni nie ma żadnych wczasów!”. I proszę pana naprawdę nie ma, jedyna nadzieja jest w zmianie pokoleniowej, że przyjdzie nowe pokolenie, które komuny nie zna i może zacznie myśleć inaczej. Jeżeli nie, to zginiemy jak sól w ukropie, bo inne narody nie będą czekać aż naród Polski zmądrzeje. Tylko go wykorzystają, wycyckają, przecwelują i na tym to się skończy.” – zakończył

Podziel się: