Morawiecki: „500+ jest na miliardowy kredyt”

0
Podziel się:
miliardowy kredyt

Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister finansów rządu Beaty Szydło, mówi, że 500+ jest na 20 miliardowy kredyt.

Miliardowy kredyt – coś, co socjaliści osiągają najszybciej i najchętniej. Morawiecki przemawiał do sympatyków PIS w Kujawsko-Pomorskiej szkole wyższej, a zebrani podobno bili mu za te słowa brawa na stojąco. Wiceprezes Rady Ministrów wspomniał, że pieniądze z 500+ są przeznaczane na import, m.in. starych samochodów z Niemiec, co osłabia konsumpcję w Polsce. Według Morawieckiego Polsce potrzebne są inwestycje i oszczędności, a nie stymulowanie popytu, gdyż 500+ nie zbuduje naszego PKB i niepotrzebnie zadłuża Polaków. Dług Polski wg Morawieckiego sięga już dwóch bilionów złotych.

Abstrahując od tego, że PKB to – mówiąc lekko – mierny wskaźnik, bo wliczają się do niego wydatki państwa, to całkowicie zgadzamy się z tym, że Polska potrzebuje oszczędności i inwestycji. Wygląda na to, że pan Morawiecki doskonale wie, jak kłamliwą teorią makroekonomii jest keynesizm. Problemem jest jednak to, że słowa bardzo często przeczą czynom, czego chyba PiS jest najlepszym przykładem.

W praktyce, oznacza to spłatę długów, ale bez cięć budżetowych, a co za tym idzie… nowe podatki i jeszcze raz podatki! Wstyd, panie Kaczyński…

Podziel się: