Niekończąca się lista zamachów w zachodniej Europie. Szwajcaria: nożownik rani 6 osób

0
Podziel się:
nożownik

27-letni nożownik (Szwajcar) podpalił wagon w północno-wschodniej Szwajcarii, a następnie zaatakował nożem pasażerów. Do szpitala z ranami kłutymi i poparzeniami trafiło sześć osób, w tym sześcioletnie dziecko – poinformowała policja z miasta Sankt Gallen.

Do incydentu doszło ok. godz. 14.20, gdy pociąg zbliżał się do stacji w Salez w kantonie Sankt Gallen, na trasie między miastami Buchs a Sennwald, w pobliżu granicy z Liechtensteinem.

Mężczyzna podpalił łatwopalny płyn, a następnie zaczął atakować pasażerów nożem.

Wśród rannych jest sześcioletnie dziecko. Oprócz niego do szpitala trafiła 17-letnia dziewczyna i jej rówieśnik, dwie kobiety w wieku 34 i 43 lat oraz 50-letni mężczyzna. Według policji w chwili ataku w pociągu przebywało kilkadziesiąt osób. Na miejsce przybyły trzy śmigłowce ratunkowe, policjanci, strażacy i karetki pogotowia. Policja szacuje, że straty poniesione w wyniku ataku wynoszą ok. 92 tys. euro.

Sprawca także jest hospitalizowany. Nie ma informacji o motywach działania 27-latka. Można domyślać się, że działał na zlecenie Allaha, ale to wyłącznie byłyby domysły. Zresztą patrząc na to co dzieje się np. w Niemczech, przypuszczenia te, nie byłyby wcale takie bezpodstawne.

Podziel się: