Nowoczesna zaorana. Poseł z PiS-u ujawnia prawdę! [WIDEO]

0
Podziel się:
pis zaorał petru

Darcie ryja z sejmowej mównicy i uczenie innych demokracji to jedyne co potrafi Nowoczesna. Chętnie wyszła na ulicę, by w manifestacjach KOD wylansować się w ściekowych mediach na obrońców Polaków, ich praw i przywilejów. Rzeczywistość jednak jest inna, bo „Nowoczesna do tej pory nie złożyła w Sejmie ani jednego projektu ustawy i jest jedynym takim klubem, o tak niekorzystnej statystyce”.

Niecałe trzy minuty wystarczyły młodemu posłowi Prawa i Sprawiedliwości Rafałowi Weberowi, żeby ujawnić całą prawdę o Nowoczesnej – partii pompowanej przez główne reżimowe media a pozujących na pracowitych fachowców. Tymczasem sejmowa praca działaczy Nowoczesnej, dotyczy wyłącznie trzymania kciuków podczas tak chętnie przeprowadzanych wywiadów z ich mentorem Ryszardem Petru.

Pan przewodniczący Petru […] z tej mównicy powiedział nieprawdę, a tak mówiąc wprost – skłamał, zwracając się do ministrów rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz do posłów Prawa i Sprawiedliwości i oskarżając nas o to, że nie pracujemy i nie wywiązujemy się ze swoich obowiązków, ponieważ nie jesteśmy w stanie przygotowywać ustaw. Cytuję dokładne słowa pana posła Petru: „Szanowni państwo, to nie Trybunał blokuje ustawy, to wy je blokujecie, bo ich nie zgłaszacie” – przypomniał na dobry początek poseł Weber.

Oświadczam moim wyborcom, wyborcom Prawa i Sprawiedliwości oraz wszystkim Polakom, że pan poseł Petru w tych słowach skłamał. Skłamał i zrobił to celowo, by zdyskredytować nowy rząd, nowy Sejm w oczach obywateli
– kontynuował polityk PiS.

Prawda, szanowni państwo, jest zupełnie inna. Od 12 listopada 2015 roku, czyli od dnia zaprzysiężenia Sejmu ósmej kadencji, minęło dokładnie czterdzieści dni. W tym czasie rząd Prawa i Sprawiedliwości skierował do laski marszałkowskiej siedem projektów ustaw, natomiast Klub Poselski Prawo i Sprawiedliwość aż 28 projektów ustaw. Także prezydent Andrzej Duda jest na tej niwie bardzo aktywny. […] Natomiast Klub Poselski Nowoczesna przez ten okres nie szczyci się ani jedną inicjatywą ustawodawczą. Nowoczesna Ryszarda Petru do tej pory nie złożyła w Sejmie ani jednego projektu ustawy i jest jedynym takim klubem, o tak niekorzystnej statystyce. […] Nie będę wnikać, czy to z powodu lenistwa, czy to z powodu nieumiejętności – dodał Weber.

Chciałbym podkreślić fakt, że odkryta prawda o Nowoczesnej dotyczy wyłącznie aktywnej działalności, a w ich przypadku żadnej aktywności. Temat podjęty przez posła z ramienia PiS nie porusza kwestie samych treści ustaw. A więc tego czy one są pożyteczne dla Polaków czy nie. Czy jak zwykle śmierdzą socjalizmem czy nie. Nie zmienia to faktu, że Ci co najbardziej krzyczą, nie robią zupełni nic, aby polepszyć życie swoim wyborcom. A przecież tak tego pragnęli…

Zobaczcie pełne wystąpienie posła:

Podziel się: