PATRYK JAKI: „DOŚĆ ROBIENIA Z OFIARY SPRAWCY”. WIĘZIENIE I KARA FINANSOWA ZA „POLSKIE OBOZY ŚMIERCI”.

0
Podziel się:
PATRYK JAKI

Do pięciu lat więzienia i kary finansowe – takie mogą być konsekwencje używania określeń typu „polskie obozy koncentracyjne”. Ministerstwo sprawiedliwości przedstawiło projekty zmian w prawie, które mają zapobiegać tym skandalicznym określeniom. „Dość robienia z Polski sprawców Holokaustu. (…) Ta ustawa jest właśnie po to, aby w mediach zagranicznych nie szkalowano Polski” – mówi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Jaki twierdzi, że obowiązkiem państwa jest dbanie o dobre imię Polski za granicą.To (…) nasze zobowiązanie wobec naszych ojców, matek, dziadków i babć, którzy budowali naszą historię– podkreśla.

Znowelizowana ustawa o IPN wprowadzałaby dodatkowe przepisy karne. Według propozycji resortu sprawiedliwości, do 5 lat więzienia ma grozić za „publiczne i wbrew faktom przypisywanie Rzeczypospolitej Polskiej lub narodowi polskiemu udziału, organizowania lub współodpowiedzialności” za zbrodnie III Rzeszy. Śledztwo wszczynałby z urzędu IPN, a wyrok byłby podawany do publicznej wiadomości.

Wiceminister Jaki podkreślił, że to istotne, iż w porządku prawnym pojawi się instytucja, która będzie zobowiązana do ścigania takich przypadków.

Dość robienia z Polski sprawców Holokaustu. (…) Ta ustawa jest właśnie po to, aby w mediach zagranicznych nie szkalowano Polski, nie przypisywano nam współodpowiedzialności za Holokaust.” – Patryk Jaki

Trzeba przyznać Prawu i Sprawiedliwości, że wywiązują się ze swoich obietnic. Bez względu na to jakie by one nie były, to jednak szybko idzie cios za ciosem wprowadzają w życie bardzo szybko kolejne punkty swojego programu.

PiS to taki narodowy socjalista dbający o dobre imię Polski, dbający o tradycje, kulturę i chrześcijaństwo ale zarazem jak to bywa z socjalistami – opiera potęgę państwa nie na jego samodzielności ale na tym jak mocno rozwinięty jest socjal. W ogólnym rozrachunku jednak śmiało można powiedzieć, że Polska nigdy nie miała tak patriotycznego rządu, który pochylał się nad swoim obywatelem.

Podziel się: