PiS ostatecznie: rozlokujemy wcześniej ustaloną kwotę imigrantów

0
Podziel się:
pis-ostatecznie-rozlokujemy-wczesniej-ustalona-kwote-imigrantow

Rząd PiS poddał się ostatecznie. Bez względu na to ile Europejczyków zginęło z rąk nielegalnych imigrantów, nowa władza zgodziła się na realizację zobowiązań podjętych przez poprzednią koalicję PO-PSL. Zespół Beaty Szydło rozpoczął proces relokacji uchodźców znajdujących się w obozach w Grecji i we Włoszech.

Dokładnie chodzi o narzucony Polsce system rozdziału „uchodźców” w ramach którego poprzedni rząd zgodził się we wrześniu na przyjęcie 5082 nielegalnych imigrantów. Warte jest zaznaczenie faktu, że przeciwko temu były Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia, co ostatecznie poskutkowało zdradą Grupy Wyszehradzkiej przez „polskie” władze.

Polska miała jeszcze nadzieję na zmianę decyzji rządu odnośnie wcześniejszych ustaleń, gdzie powodem tej nadziei była głośna wypowiedź ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego, który po zamachach w Paryżu powiedział:

„w obliczu tragicznych wydarzeń w Paryżu Polska nie widzi politycznych możliwości wykonania decyzji o relokacji uchodźców”

Jak nas poinformowano rozmowy między innymi z Komisją Europejską, ale także z Grecją i Włochami w sprawie relokacji dobiegają końca.

„Rząd PiS postawił warunki, które zostały już zaakceptowane. M.in. chodzi o to, żeby Polska znała tożsamość uchodźców. Zostaną oni również sprawdzeni przez polskie służby. Decyzja o przybyciu do naszego kraju ma być dobrowolna. Polska będzie przyjmować osoby znajdujące się w potrzebie np. wdowy z dziećmi. W miarę możliwości uchodźcy powinni pochodzić z krajów bliskich nam kulturowo. Cały proces relokacji ma trwać dwa lata. Pierwsi uchodźcy mają trafić do Polski w grupach maksymalnie po 150 osób.”

Cały proces okazuje się od września totalną lipą, gdzie ze 120 tys. osób umieszczono w Polsce mniej niż 200. Jak łatwo się domyśleć dzieje się tak dlatego, bo uchodźcy chcą się dostać głównie do bogatych w socjal Niemiec. Według ustaleń Komisji Europejskiej, w ramach przesiedleń w pierwszej kolejności trafią do Polski uchodźcy z Libanu. Mają to być Chrześcijanie.

Weź udział w ankiecie


Źródło: rmf24.pl

Podziel się: