PiS poprze zakaz handlu w niedzielę…

Podziel się:
zakaz handlu w niedzielę

Zakaz handlu w niedzielę – największy rak wśród pomysłów związkowców ostatnich lat. Jak się okazuje, partia Jarosława Kaczyńskiego poprze ten projekt.

Większe kolejki w sklepach w soboty, zwolnienie wielu pracowników, mniejsze możliwości dorobku dla uczących się i co najgorsze – kolejna, niechciana ingerencja w dobrowolne umowy między pracodawcą, a pośrednikiem. Wielu ludzi chce pracować w niedzielę, chce mieć dopracowania i nie wolno im tego zabraniać. Nikt nie nakazuje podpisywać umów nakazujących pracy w niedzielę, a to, jak umawia się sprzedawca ze swoim chlebodawcą jest jedynie ich prywatną sprawą. Zakaz handlu w niedzielę ma udowodnić, że jednak nie, bo najważniejsze jest zdanie Kościoła i związków zawodowych.

Słowa poparcia J. Kaczyński miał wyrazić jakiś czas temu na spotkaniu z Solidarnością. Premier Szydło i Prezydent Duda już mają to za sobą. Teraz Solidarności wystarczy 100.000 podpisów pod projektem ustawy, aby ograniczyć naszą wolność. Kaczyński nie zapowiedział jednak dyscypliny partyjnej ws. głosowania za tą ustawą, choć osobiście odda głos pozytywny.

Podziel się: