PO zapłaciło za jeden artykuł sponsorowany w Wyborczej 120 tys. złotych [WIDEO]

0
Podziel się:
PO

Od pewnego czasu głośno mówi się w niezależnych mediach i w prawdziwej opozycji o aferze związanej z ekstremalnie wielkim wydatkiem na artykuł sponsorowany w Gazecie Wyborczej na zamówienie byłej władzy – Platformy Obywatelskiej. Jeżeli GW była w ten sposób dotowana z pieniędzy publicznych, to jest to oczywiście afera korupcyjna na wielką skalę.

Rządowa dotacje Agory wraz z wymianą partii skończyły się, jednak jak mogliśmy się spodziewać powoli zaczną wychodzić szwindle związane z transferem pieniędzy podatników do pro liberanej i nienawidzącej Polskości gazety. Na jaw wyszło teraz, że za jeden (!) tekst w „Gazecie Wyborczej” rząd Donalda Tuska zapłacił niemal 120 tys. zł.
Chodzi o dane jakie udostępniono na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Punkt 85 mówi:

Umowa zawarta z Agora S.A., dotycząca „publikacji artykułu dotyczącego cyfryzacji telewizji naziemnej w dzienniku ogólnopolskim” za kwotę 119 223,92 zł…

Agora

A jeszcze nie tak dawno Julia Pitera z PO robiła wielki raban przez lata z powodu zakupu dorsza za 8,30zł, który został przez pomyłkę zakupiony z użyciem karty służbowej. W przypadku dotowania GW nie da się mówić o pomyłce – jak widać było to przemyślane powtarzające się, długotrwałe działanie na rzecz klakierów PO kosztem naszego Państwa. A jeden artykuł, który mógł kosztować góra parę tysięcy złotych, wyceniony został na 120 tysięcy. Rzecz jasna nie zapłacili za niego politycy PO a my podatnicy, często zarabiający tak mało, że ledwo starcza od 1 do 30.

Warte przypomnienia jest kilka danych:

W latach 2010-2014 dwanaście ministerstw wydało na reklamę w prasie, radiu, telewizji i internecie ponad 260 mln złotych. Największa kwota przypadła koncernowi Agora SA, wydawcy „Gazety Wyborczej”.

W latach 2008-2012 rząd Donalda Tuska wydał niemal 125 milionów złotych na reklamy i ogłoszenia. Co ciekawe ponad połowę środków przeznaczonych na reklamę w ogólnopolskich dziennikach otrzymała… „Gazeta Wyborcza”.

Podziel się: