Policjanci uciekają przed imigrantami z szwedzkiego ośrodka dla uchodźców

0
Podziel się:
Policjanci

Szwedzcy policjanci uciekli przed wzburzonym tłumem z ośrodka dla uchodźców, używając tylnego wyjścia. Dziesięcioosobowy patrol policyjny został zmuszony do ucieczki ze szwedzkiego ośrodka dla uchodźców, gdy został otoczony przez tłum agresywnych imigrantów. Policjanci mieli przenieść dziesięcioletniego chłopca, który podobno został wielokrotnie wykorzystany seksualnie.

Jeden z policjantów opisał zajście w raporcie, który dostał się do rąk dziennikarzy z gazety Vestmanlands Läns Tidning.

„Wtedy jeszcze więcej osób pojawiło się za naszymi plecami. W głowie przygotowałem się do obrony swojego życia. Było nas 10 policjantów w wąskim korytarzu. Wtedy usłyszałem, że ktoś krzyczy, że jest wyjście zapasowe” – mówi policjant.

Zajście miało miejsce w obozie Signalisten w zeszłą środę, lecz policja nie udzieliła mediom żadnych informacji aż do poniedziałku. Władze postanowiły przenieść niektórych uchodźców po sobotnich doniesieniach dotyczących wykorzystywania seksualnego chłopca w ośrodku. Pracownicy ośrodka nie byli w stanie wykonać polecenia z powodu wrogiego nastawienia uchodźców i wezwali policję.

Kiedy szwedzki premier Stefan Lofven ogłosił w poniedziałek, że z powodu napływu imigrantów konieczna jest większa liczba policjantów, stało się jasne, że władze i policja z trudem kontrolują sytuację.

„Wiele problemów, z jakimi się zmagamy, ukazuje, że szwedzka policja od dawna jest niedofinansowana i zbyt nieliczna” – powiedział agencji TT szef związku zawodowego.

W poniedziałek młoda kobieta, pracownica ośrodka dla uchodźców, została kilka razy raniona nożem podczas sprzeczki, jak wybuchła na terenie ośrodka dla samotnych nieletnich uchodźców. Dwudziestodwuletnią Alexandrę Mexher zabrano do szpitala z poważnymi obrażeniami. Tam kobieta zmarła.

Zaatakował ją piętnastoletni chłopak, wcześniej aresztowany pod zarzutem morderstwa. Praca dyplomowa Mezher miała tytuł: „Droga do prawości – Nowy styl życia.”. Wierzyła, że podstawą pracy pracownika społecznego jest zbudowanie z ludźmi relacji pełnych ufności. W ośrodku, gdzie pracowała, przybywało 10 uchodźców w wieku 14 – 17 lat.

Policja ostrzega mieszkańców, że stacje kolejowe są opanowane przez gangi młodych uchodźców, którzy napadają na kobiety, okradają pasażerów. Wiele dziewcząt w Sztokholmie zgłasza przypadki napastowania seksualnego na publicznych pływalniach; tu też jako sprawcy podawani są uchodźcy.

Co na to lewicowi aktywiści, Wystarczająco wzbogacona kultura?

Weź udział w ankiecie

Źródło: rt.com

Podziel się: