Polska ma 500+ i armie urzędników a UK zwiększa kwotę wolną od podatku do £11 500!

0
Podziel się:
podatku

W czasie kiedy na Polskę nakładane są coraz to nowsze podatki a kwota wolna od podatku jest nieruszona i nie zapowiada się, aby kiedykolwiek była zwiększona rząd Wielkiej Brytanii zakłada wciąż wzrost płacy wolnej od opodatkowania. Mówimy tutaj o wzroście o aż 900 funtów do 11,5 tys. funtów rocznie, czyli do 62,1 tys. zł. Dodatkowo do 2020 roku podatek dochodowy dla firm w Wielkiej Brytanii ma spaść do 17% – obecnie wynosi on 20%.

I to jest #dobrazmiana, zostawić kasę ludziom, a nie zatrudniać tysiące urzędasów to rozdawania #500plus. Czy wiecie, że Ponad 3 mln Brytyjczyków nie płaci podatku dochodowego w ogóle? Tyle samo w Polsce jest ludzi żyjących w skrajnej biedzie!

Zmiana opodatkowania dochodów powinna cieszyć wszystkich Brytyjskich podatników. Bowiem kwota wolna od podatku wzrośnie z 10,6 tys. funtów rocznie do 11,5 tys. funtów. Trzeba także dodać, że zmienią się progi podatkowe. Próg drugi czyli 40% podatku dochodowego, zaczynać się będzie nie jak do tej pory 31 tys. a od 45 tys. Trzeci próg (45% powyżej 150 tys. funtów) pozostaje bez zmian.

600 tys. małych brytyjskich firm nie zapłaci podatku dochodowego

Bardzo istotne także jest to, że na stałe zmienią się też progi dla małych firmy 6 – 15 tys. funtów rocznie na 18 tys. – 51 tys. funtów rocznie! Dzięki temu w przyszłym roku ok. 600 tys. małych firm w ogóle nie odprowadzi podatku dochodowego!

Jest to nowa taktyka Wielkiej Brytanii, której wypadkową ma być konkurencyjność małych firm względem wielkich międzynarodowych gigantów.

podatki

Aby dobitnie zobrazować różnicę między podejściem do podatnika w Polsce a w Wielkiej Brytanii, przypominamy, że kwota wolna od podatku w Polsce wynosi 3091 zł, czyli 571 funtów i praktycznie nie uległa zmianie od 8 lat.

Podsumowując Wielka Brytania zdaje sobie sprawę, że Państwo jest tak bogate jak bogaci są jego mieszkańcy, zatem bogactwo to nie rozdmuchany budżet państwowy tylko pełen portfel podatnika.

Podziel się: