Premier Francji: „Francja będzie musiała nauczyć się żyć z terroryzmem”

0
Podziel się:
Francois Hollande

„Prezydent postanowił o wprowadzeniu żałoby narodowej od 15-18 lipca” – poinformował na konferencji prasowej w imieniu Francois Hollande’a premier Francji Manuel Valls.

„Po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa i Obrony chcemy powiedzieć Francuzom z całej mocy, ze Francja nie ustąpi przed zagrożeniem terrorystycznym” – podkreślał francuski premier.

„Musimy być solidarni. Jedyna godna i odpowiedzialna odpowiedź Francji będzie wierna duchowi z 14 lipca, będziemy działać wszyscy razem” – podkreślał, zaznaczając, że Francja zmobilizowała większe siły, aby ochronić społeczeństwo.

„Francja będzie musiała nauczyć się żyć z terroryzmem” – zakończył

Brzmi to jakby powiedział do rodziny – kochani „narobiłem” na dywan w salonie, niestety będziemy musieli żyć w smrodzie…

Wiemy także, że prezydent Francji zapowiedział w ciągu dnia politycy będą na bieżąco informowali media w tej sprawie. Zaznaczył również, że flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu jeszcze dziś. Naprawdę? Jeszcze dziś? No jest to wprost nieprawdopodobne! Zapewne zwróci to życie ofiarą ataku terrorystycznego i ochroni przyszłe przed nieszczęśliwym losem. Kpina! Cytując Janusza Korwin Mikkego: „To jest śmieszne. To nie jest rząd, tylko kupa śmiechu.”.

Komentarz świadomego internauty:

„Hollande jest prezydentem od ponad 6 lat. W tym czasie pozwolił na stopniową aczkolwiek bardzo widoczną separację i radykalizację środowisk islamskich. Teraz, po kolejnym już zamach, gdzie giną dziesiątki i powoli już setki obywateli, wychodzi i mówi o tym, że Francuzi muszą się przyzwyczaić. I żadnej kuźwa refleksji co do przyczyn tego stanu rzeczy bądź konsekwencji co do osób będących u władzy, gdy ta sytuacja ma miejsce. Nie uważasz, że człowiek, bardziej znany z jeżdżenia do kochanek na skuterku i posiadania fryzjera za 10k €/miesiąc, powinien uderzyć się w pierś i zrezygnować ze stanowiska, dając szansę innym osobom na zażegnanie stanu zagrożenia obywateli we własnym państwie. Jak można patrząc w kamerę powiedzieć, że Francuzi muszą się przyzwyczaić do tego co aktualnie się dzieje w ich ojczyźnie?” – lostsheep

Podziel się: