Prezydent Czech: fala imigrantów to „zorganizowana inwazja”

0
Podziel się:
prezydent-czech-fala-imigrantow-to-zorganizowana-inwazja

Czeski prezydent Milosz Zeman nazwał obecną falę migracji do Europy „zorganizowaną inwazją”. Dodał również, że nie rozumie postępowania młodych Syryjczyków i Irakijczyków, którzy uciekają ze swoich krajów, zamiast chwycić za broń przeciwko Państwu Islamskiemu ISIS.

„Jestem głęboko przekonany, że mamy do czynienia z zorganizowaną inwazją, a nie spontanicznym przemieszczaniem się uchodźców” – powiedział czeski prezydent w przesłaniu na Boże Narodzenie

„Współczucie jest możliwe wobec uchodźców, którzy są starzy lub chorzy i wobec dzieci, ale nie dla młodych mężczyzn, którzy powinni w swoim kraju zwalczać dżihadystów.” – stwierdził.

„Ich ucieczka tylko wzmacnia dżihadystów”

„Znakomita większość nielegalnych imigrantów to młodzi mężczyźni, zdrowi i bez rodzin. Zastanawia mnie, dlaczego nie chwytają za broń, by podjąć walkę o wolność swego kraju przeciw Państwu Islamskiemu” – powiedział Zeman, dodając, że ich ucieczka z kraju tylko wzmocniła ISIS.

To kolejna krytyczna wypowiedź czeskiego prezydenta dotycząca fali migrantów. Wcześniej Milosz Zeman wielokrotnie ostro sprzeciwiał się unijnej polityce wobec migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Prezydent Czech już wiele razy przestrzegał przed migrantami ekonomicznymi napływającymi do Europy na skalę niespotykaną od II wojny światowej. Jego wypowiedzi dla lewackich ugrupowań były nie do  przyjęcia. Dla większości krajów zachodniej Europy, Zeman jest po prostu rasistą bez grama empatii, czego potwierdzeniem miałby być jego słowa jako że uchodźcy przybywający z krajów muzułmańskich nie stosowaliby się do czeskiego prawa, a dzieci wykorzystywane są jako przepustki do Europy.

Ponad milion migrantów i uchodźców dotarło do Europy w tym roku. Przeprowadzony w ostatnim czasie sondaż pokazuje, że blisko 70 proc. Czechów sprzeciwia się przyjęciu ich w swoim kraju. Kraj odrzuca też unijny system rozdzielania uchodźców między państwa UE. (PAP)

Weź udział w ankiecie.

Podziel się: