Przez nowe prawo wodne PIS, zdrożeją napoje i piwo.

0
Podziel się:
prawo wodne

Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego zauważa, że nowe prawo wodne jest szkodliwe dla producentów napojów i piwa – poskutkuje ono zwiększeniem kosztów produkcji, a więc droższymi cenami napojów.

Nie tylko Związek krytykuje ten pomysł resortu środowiska – dyrektor ds. korporacyjnych Coca-Cola HBC Polska, Iwona Jacaszek-Pruś wspomina, że aby nie ponosić strat, firma może przenieść produkcję do Czechii i eksportować stamtąd gotowy produkt na Polskę, ale poskutkuje to zmniejszeniem ilości miejsc pracy w Polsce i źle wpłynie na budżet. Prawo wodne pojawiło się na stronie Rządowego Centrum Legislacji i producentów napojów wprawia w osłupienie: 8,20zł za metr sześcienny wody, gdzie do tej pory płacono jedynie 0,10zł. Producenci innych artykułów spożywczych zapłacą jedynie 0,70zł, więc 11-krotna dysproporcja dla producentów napojów jest rażąco niesprawiedliwa. Dodatkowo – zapłacą jedynie ci, którzy mają własne ujścia wody, podwyżka nie będzie dotyczyć korzystających z wodociągów miejskich!

Prawo wodne miało ograniczyć zużywanie wody i poskutkować bardziej racjonalnym jej gospodarowaniem, ale jak za każdym razem – rządowe działania skutku żadnego nie przynoszą, poza większym dojeniem naszych portfeli.

Podziel się: