Radny PiS Jan Szczerbań chce zakazu budowy meczetów

0
Podziel się:
Jan Szczerbań

Jan Szczerbań, przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego, jest zdecydowanym przeciwnikiem budowania meczetów w Polsce.

Jan Szczerbań z Prawa i Sprawiedliwości jest przewodniczącym Rady Powiatu Jarocińskiego i jednocześnie nauczycielem religii w szkołach powiatu jarocińskiego. W swoim ostatnim wywiadzie na antenie radia „ELKA” radny zaskoczył wszystkich swoimi poglądami na temat islamu.

„To wylęgarnia terrorystów” – mówił na antenie radia Elka radny PiS i postulował o wprowadzenie zakazu budowania islamskich świątyni w Jarocinie (woj. wielkopolskie).

„Gdziekolwiek popatrzymy – Nicea, Monachium, gdziekolwiek. Dlaczego tylko jedna nacja morduje? To jest wylęgarnia terroryzmu. Otwierajmy więcej meczetów, to więcej tego będziemy mieli. Bo skąd ci ludzie się biorą? Kościoły się zamyka? Otwierajmy kościoły!” – mówił Szczerbań.

Radny uważa, że lekiem na terroryzm jest zakaz budowania meczetów. I choć w Jarocinie nie planuje się w najbliższym czasie otwarcia islamskiej świątyni, Szczerbań jest zdania, że w tej kwestii należy działać z wyprzedzeniem. Dlatego przewodniczący Rady Powiatu będzie teraz pracował nad projektem nowej uchwały, w myśl której w Jarocinie zakaże się budowy meczetu.

„Ani Ukrainiec, ani Portugalczyk, ani Polak tego nie robi. Tylko jedna nacja! Skądś to się musi brać! To nie jest normalne, żeby ludzie się bali, żeby był terror. Tutaj wjeżdża ciężarówka, zabija, tutaj strzela młody człowiek. Zakaz meczetów! To jest wylęgarnia! W Polsce nie powinien powstać żaden meczet!” – tłumaczył na antenie.

„PiS dobrze robi. Źle nam z tym? U nas nie ma takich morderstw. Przyjeżdża kilka milionów ludzi i nie ma morderstw. Źle nam z tym?” – zakończył rozmowę Jan Szczerbań.

Podziel się: