Uchodźca usiłował zgwałcić 17-latkę, będzie ukarana za użycie gazu pieprzowego

3
Podziel się:
Uchodźca

Duńska telewizja TV Syd przedstawiła informację o 17-latce z Sonderborga, która była napastowana seksualnie w środę 20 stycznia 2016. Dziewczynie groził gwałt, więc kiedy uchodźca zrywał jej majtki, użyła gazu pieprzowego do obrony.

W Danii używanie gazu jest zabronione i dlatego dziewczynie grozi kara za złamanie Firearms Act. Posiadanie i używanie gazu jest nielegalne,  więc nastąpiło dwukrotne złamanie prawa. Szef policji w Sønderborg – Knut Kirsten mówi, że prawdopodobnie dziewczyna zostanie ukarana.

Dziewczyna zgłosiła zdarzenie w czwartek ale od tego czasu napastnik przebywa na wolności. Policja podała, że ciemnoskóry, mówiący po angielsku mężczyzna popchnął dziewczynę na ulicy po czym rozpiął spodnie, pociągnął ją za ramię i powiedział po angielsku, że ma z nim iść.

Napastnik przewrócił ją  i leżąc na niej próbował ściągnąć majtki. Dziewczyna psiknęła mu gazem i uciekła. Sprawa jest prowadzona jako usiłowanie gwałtu, ale większe zainteresowanie wzbudza sprawa przeciwko dziewczynie za posiadanie i użycie gazu pieprzowego.
Knut Kirsten mówi to jest sprawa o nielegalne posiadanie broni:

“To tak samo jak posiadanie noża sprężynowego.”

W Danii i Norwegii gazu pieprzowego używa tylko policja i jest on klasyfikowany jak broń. W Thisted, gdzie przebywa 365 azylantów, od listopada 2015 do stycznia 2016 miało miejsce kilkanaście przypadków molestowania seksualnego. Kilkanaście osób zostało aresztowanych za nadużywanie alkoholu. W Sonderborg i Haderslev zgłaszano już wcześniej przypadki molestowania seksualnego, stąd dziewczyna, która się broniła gazem była na takie spotkanie przygotowana.

Syryjczyk Rafi Ibrahim, który od wielu lat mieszka w Danii powiedział:

“jak imigranci widzą dziewczynę – wariują. Po prostu nie mogą wytrzymać. Łapią dziewczyny za ubrania lub macają je”.

5-tego maja 2015 roku podczas obchodów wyzwolenia spod niemieckiego nazizmu mężczyzna o urodzie blisko-wschodniej próbował w tej samej miejscowości Sønderborg ściągnąć duńską flagę i krzyczał do strażnika, że go zabije.

Źródło: brytol.com

Podziel się: