Uchodzcy.info kolejna organizacja Sorosa w Polsce! Radzi jak walczyć z „mową nienawiści”

Podziel się:
Uchodzcy

Soros wraz z finansowanymi przez siebie organizacjami działającymi w Polsce zaczyna „przechodzić sam siebie” w staraniach o zamontowanie ideologii multi-kulti w naszym kraju. Starania te są coraz agresywniejsze i zdaje się bezczelniejsze. Wysyp stron internetowych, kont w mediach społecznościowych oraz organizacji będących piewcą zachodniego upadku również i w Polsce każdego dnia przybywa. O ile organizacja Refugees Welcome Poland ma na celu znalezienie prywatnej lokacji dla imigrantów w Polsce, a platforma ulicaantakia.com pokazać uchodźców z jak najlepszej strony o tyle najnowszy wybryk „sorosowej spółki” ma na celu już organizację różnorakich akcji zakrojonych na większą skalę. Grandziarz tym razem radzi jak wpływać na władzę i walczyć z „mową nienawiści”.

1

Platforma: uchodzcy.info jest takim „małym” kompendium tego co na polskim podwórku udało się osiągnąć do tej pory żydowskiemu „filantropowi”. Ponieważ pojawia się wszędzie tam, gdzie dzieje się coś złego, nie dziwi więc jego wkład w powstanie tejże właśnie strony internetowej. Jak mówią o niej sami twórcy:

Strona uchodzcy.info powstała z myślą o podnoszeniu świadomości społecznej na temat uchodźców w Polsce i Europie poprzez upowszechnianie rzetelnej wiedzy i obalanie stereotypów. Jest również rodzajem przewodnika po różnych formach zaangażowania i pomocy – zawiera praktyczną wiedzę i najpotrzebniejsze narzędzia. Jej zadaniem jest zachęcanie i inspirowanie do działań na rzecz uchodźców w jak najszerszym zakresie – od walki z mową nienawiści, przez działania edukacyjne i medialne, po bezpośrednią pomoc potrzebującym.

Brzmi niegroźnie, ale po spędzeniu kilku chwil na stronie włos jeży się na głowie. Tak jak w przypadku platformy ulicaantakia.com strona uchodźcy.info walczy z faktami i mitami dzięki czemu możemy się m.in. dowiedzieć, że:

 • uchodźcy nie zwiększają zagrożenia terroryzmem (czego najlepszym przykładem są zamachy w Brukseli czy Paryżu),
 • nie grozi nam „zderzenie cywilizacji” (co ciekawe zupełnie czegoś innego za to mogli się spodziewać bohaterzy strony ulicaantakia.com co jest bardzo zastanawiające),
 • polskie społeczeństwo jest homogeniczne, ale ma szansę uczyć się integracji od najlepszych czyli Europy,
 • uchodźcy nie zabiorą nam pracy (tego akurat możemy być pewni),
 • media wcale nie ukrywają prawdy o uchodźcach,
 • muzułmanie wcale nie zdominują Europy poprzez przyrost naturalny (tu ciekawostka – Polki w Wielkiej Brytanii rodzą więcej dzieci niż muzułmanki!),
 • mitem i nieprawdą jest fakt, że uchodźcy popełniają najwięcej przestępstw (ciekawe co tej kwestii myślą ludzie mieszkający w ich sąsiedztwie we Francji, Niemczech czy Szwecji?).

Podobnie jak w przypadku Refugees Welcome Poland strona wesprze działania każdego kto będzie chciał:

 • znaleźć dom / mieszkanie dla imigranta,
 • znaleźć pracę dla imigranta,
 • wesprzeć działania poprzez wolontariat,
 • zorganizować zbiórkę,
 • dofinansować (bardzo wiele rad na temat możliwości w tym zakresie) organizację.

Tutaj podobieństwa do wspomnianych wcześniej na naszej stronie organizacji czy platform się kończą i przechodzimy na wyższy poziom ogłupiania społeczeństwa. Strona uchodzcy.info idzie bowiem o wiele dalej niż do tej pory i na łamach strony udziela konkretnych rad na temat tego jak:

 • wpływać na władzę (wywierać naciski w czasie posiedzeń rad miast, pisać listy, petycje, organizować akcje mailowe, publiczne debaty i wiele innych),
 • angażować media (jak podać gotowy produkt pro-imigracyjny, „wolny” od wszechobecnej manipulacji i wywierać naciski na jego publikację),
 • organizować manifestacje, a co ważniejsze znajdziemy tam rady co zrobić jeśli dowiemy się o jakieś manifestacji anty-imigracyjnej, gdzie się udać, jak zablokować lub zorganizować kontr-manifestację,
 • reagować na przestępstwa z nienawiści, które w znacznym stopniu już dzisiaj uderzają w uchodźców (których póki co oficjalnie u nas nie ma, ale to raczej mało istotny szczegół) dzięki konkretnym informacjom, gdzie się udać, jakie organizacje nam pomogą, z jakich numerów alarmowych korzystając, etc.

Jeden z odrębnych działów poświęcony jest samej tylko mowie nienawiści. Możemy dzięki niemu dowiedzieć się czym w ogóle jest hejt. Jakie są jego objawy, jak możemy go ścigać i przede wszystkim rozpoznawać w mediach społecznościowych, radiu i telewizji, w naszym gronie rodzinnym (?), na ulicy, w szkole. Jak ścigać i walczyć z hejtem na Facebooku, Twiterze, w komentarzach internetowych, na stronach internetowych. Co ciekawe twórcy strony postarali się o to, żeby krok po kroku przeprowadzić każdego zainteresowanego przez procedurę zgłaszania stron np. na Facebooku. Zachęcają również na każdym kroku do prowadzenia własnej kampanii przeciwko mowie nienawiści.

wlasna_kampania-08

A również (a może przede wszystkim) do zgłaszania hejterów do prokuratury.

zglaszaj_hejterow-05

Oczywiście nie mogło zabraknąć listy organizacji, które w walce z „mową nienawiści” chętnie pomogą. Wśród nich znajdziemy takie jak:

 • HejtStop,
 • Amnesty International,
 • Nomada Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego,
 • Koalicja Przeciw Mowie Nienawiści,
 • i wiele innych.

Strona zawiera również bardzo długa listę organizacji, które na dzień dzisiejszy już są mocno zaangażowane w plewienie idei multikulturalizmu w Polsce. Lista ta jest naprawdę długa. Platforma zawiera wszystkie potrzebne dane kontaktowe organizacji działających w konkretnych regionach Polski.

4

Nie mogło również zabraknąć informacji na temat tego kto stoi za powstaniem tej „cudownej” strony, wspiera i firmuje całą akcję swoim nazwiskiem oraz kto wyłożył na ten szczytny cel pieniądze. Informacja ta jest oficjalna, tak samo jak w przypadku strony Refugees Welcome Poland. Twórcy umieścili wiadomość na ten temat w dziale „o nas”:

Strona jest również źródłem informacji o wszelkich podejmowanych w Polsce działaniach na rzecz uchodźców – zarówno o tych prowadzonych przez organizacje, jak i o małych, oddolnych akcjach. Powstała z inicjatywy nieformalnej grupy Chlebem i Solą oraz  Fundacji Batorego. W jej tworzenie zaangażowane są osoby zawodowo i naukowo zajmujące się opisanymi zagadnieniami oraz niezależni aktywiści: Michał Borkiewicz, Alicja Borkowska Justyna Chmielewska, Adam Chmura, Paweł Cywiński, Kamil Kamiński, Karolina Kotowska, Natalia Legoń, Karolina Mazurczak, Jan Mencwel, Emilia Piechowska, Kaja Puto, Joanna Subko, Bartosz Sińczuk, Aleksandra Świderska, Jarosław Ziółkowski, Marysia Złonkiewicz.

Portal uchodźcy.info powstał w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Tym wszystkim, którzy nie orientują się czym jest Fundacja Batorego napiszę, że to organizacja Georga Sorosa działająca w Polsce w celu propagowania każdej destrukcyjnej inicjatywy tego grandziarza i jego zwierzchników na odcinku polskim. Z kolei Obywatele dla Demokracji to program mający na celu „wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w budowaniu sprawiedliwości społecznej, demokracji i zrównoważonego rozwoju” wspierany przez Fundusz EOG (Mechanizma Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego), który Polsce przeznaczył na cele destabilizacyjne 37 mln euro (najwięcej z krajów, które na niszczenie państwa od środka się „załapały”).

Strona jest kolejną już odsłoną propagandy pro-imigracyjnej, krzewiącej idee multikulturalizmu w Polsce. Przerażający jest rozmach tychże organizacji oraz coraz większe naciski na to, żeby i Polska obrała kurs na upadek, którym podąża już od jakiegoś czasu „Zachód”. Wstrząsająca jest również krótkowzroczność ludzi, którzy za kilka eurocentów stali się poplecznikami i piewcami wszystkiego tego co dzisiaj Europę ciągnie na dno. Machina cały czas się rozwija i rośnie w siłę. Społeczeństwo zaś jest ogłupiane, tumanione i odmóżdżane. Wszystko w myśl zasady, że kłamstwo powtarzane odpowiednią ilość razy staje się prawdą. Problemem jest tutaj jednak twarda rzeczywistość z którą do tej pory zderzył się każdy kraj idący w kierunku ubogacania kulturowego. Polska powinna tego za wszelką cenę uniknąć. Mnie osobiście zastanawia tutaj bezczynność polskiego rządu. Jarosław Kaczyński, który jest rusofobem mógłby się zacząć uczyć od swojego wroga i idąc za przykładem czekisty Putina powinien już dawno przedsięwziąć odpowiednie kroki, żeby zdelegalizować każdą z organizacji, której konkretne dane są podane na stronie uchodzcy.info.

Podziel się: