Żyrinowski: „Zaatakować Warszawę, zrzucić bombę atomową”

0
Podziel się:
zaatakować warszawę

„Zaatakować Warszawę, Brukselę, Pragę! Zrzucić bombę atomową!” – takie słowa padały z ust wiceprzewodniczącego rosyjskiego parlamentu. Władymir Żyrynowski jest liderem rosyjskich nacjonalistów, „Dumy Państwowej”.

Wśród słów, które padły z ust rosyjskiego polityka najbardziej przerażające są te o bombach nuklearnych, oraz wezwanie, aby zaatakować Warszawę. Jednak Rosja ma powody do obaw: działania USA i NATO (związane m.in. z rozbudową systemu antyrakietowego) wytwarzają dla Rosji prawdziwe zagrożenie. Jak mówił Janusz Korwin-Mikke: na świecie panuje pokój dzięki równowadze sił. Gdy USA i NATO dopną swego, Rosja będzie zagrożona.

„Na Morzu Północnym jest wyspa, maleńki kraj z ludnością 200 tys. Trzeba Brukseli powiedzieć: zobaczcie – była wyspa, a teraz nie ma wyspy” – tymi słowami polityk wskazywał wprost na to, że według niego trzeba zaatakować Islandię. Nie wymienił co prawda nazwy Islandii, ale podane przez niego epitety nie pasują do żadnej innej wyspy w owym rejonie.

Polityk jest przekonany, że to Ameryka odpowiada za sytuację na Ukrainie, czy konflikty w rejonach Lewantu, czy Afryki Północnej. Według Żyrinowskiego, to USA „dorzuca do pieca w Syrii”, „podpaliło Ukrainę” i „podpaliło Białoruś i Kazachstan”.

„Ameryka to kraj – potwór, który ciągle potrzebuje konfliktu. Przyszli z pistoletem na cudze ziemie, wszystkich tam wystrzelali, ciągle muszą mieć wojnę i dominację” – powiedział Żyrinowski. Według rosyjskiego polityka, Europa zgodzi się na wszystko, jeśli armia kraju Putina zbliży się do jej granic. Według niego nie wolno Rosji czekać, gdyż wtedy może być już za późno. „Trzeba atakować i bić się pod Brukselą, pod Warszawą, pod Pragą. Chyba, że chcecie, żeby to nas bili po mordzie, żeby ostrzeliwali Donbas. Czemu czekacie, aż wszystko znowu się zawali?” – w ten sposób Rosjanin wzywał swój kraj do rozpoczęcia działań. Jednak sam Vladimir Putin sądzi, że trzeba czekać i „grozić”, a ewentualne działania jego kraju będą jedynie odpowiedzią i próbą obrony.

Aby w pełni zrozumieć poczucie zagrożenia wśród rosyjskich polityków, możesz przeczytać nasz poprzedni artykuł nawiązujący do owych tematów: Tarcza antyrakietowa w Polsce już powstaje!

Podziel się: