Zamach Stanu w Turcji: Erdogan prosił o azyl w Niemczech. Odmowa! [+WIDEO]

0
Podziel się:
Erdogan

Erdogan zaapelował w swoim wystąpieniu do swoich zwolenników, żeby wyszli na ulice. Tłum zaczyna się gromadzić – informuje RIA Nowosti. Sam prezydent wg. informacji MSNBC obecnie znajduje się w samolocie. Nie może wylądować w Turcji, bo wojsko przejęło lotniska. są informacje, że prosił o lądowanie w Niemczech, ale Niemcy mu odmówiły na prośbę amerykańskich urzędników MSNBC.

Z wcześniejszych informacji wiadomo, że prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan odpowiadał na pytania dziennikarzy przez Iphona jednej z dziennikarek. Poinformował, że wraca do Ankary. Jak dodał, służby bezpieczeństwa staną przeciwko spiskowcom.

W telewizji TRT trwa odczytywanie oświadczenia armii. Jego autorzy informują, że krajem rządzi obecnie „rada pokojowa”, która zapewni spokój społeczeństwu. „Wolność obywateli będzie gwarantowana bez względu na religię, rasę i język. Stan wojenny został ogłoszony” – głosi oświadczenie. Wynika z niego też, że w „najbliższym terminie” zostanie przygotowana nowa konstytucja.

AKTUALIZACJA:
W Stambule panuje chaos. „Guardian”, powołując się na świadka pisze, że są zamykane sklepy, na jednej z głównych ulic Istiklal ludzie biegną w obu kierunkach, coś się dzieje również na placu Taksim. W kierunku placu idzie coraz więcej ludzi. Wszędzie trąbią samochody, niektóre z nich jadą pod prąd. Do mieszkańców został otwarty ogień.

Na ulice wyszli zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy Erdogana. W Ankarze trwa strzelanina, prawdopodobnie wojsko ostrzeliwuje zwolenników obecnego prezydenta. W Ankarze zwolennicy Erdogana przejmują opancerzony pojazd wojskowy.

Relacja na żywo:

Podziel się: