Ile kosztuje kompleksowa instalacja pompy ciepła z fotowoltaiką?

Ile kosztuje kompleksowa instalacja pompy ciepła z fotowoltaiką?

Nie da się ukryć, że w obliczu stale rosnących cen energii elektrycznej, coraz więcej osób zaczęło poszukiwać alternatywnego źródła ogrzewania domu i pozyskiwania energii. W wielu wypadkach, nawet początkowa, większa inwestycja okazuje się o wiele bardziej korzystnym rozwiązaniem. Nie powinno więc nikogo dziwić stale rosnące zainteresowanie fotowoltaiką, a także podłączeniem jej do instalacji pompy ciepła. Takie rozwiązanie nie tylko sprzyja ekologii, ale jednocześnie pozwala nam wygenerować spore oszczędności. Jednak ile kosztuje kompleksowa instalacja pompy ciepła z fotowoltaiką?

Koszt instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła

Fotowoltaika, czyli panele słoneczne to rozwiązanie, które pozwala korzystać z odnawialnych źródeł energii. Ogniwa fotowoltaiczne są wstanie kolekcjonować energię pobieraną ze słońca- która póki co jest w pełni darmowa- a następnie zamienić ją na prąd wykorzystywany w naszym gospodarstwie domowym. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na zamontowanie jej wraz z pompą ciepła, otrzymujemy również w pełni darmowy i absolutnie wydajny system grzewczy. Zanim jednak przejdziemy do kosztów instalacji, warto rozważyć sam koszt zakupu niezbędnych komponentów. Wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej oraz zakup ogniw to wydatek rzędu od 40 do nawet 70 tysięcy złotych. Jest to pokaźna inwestycja, która jedna zwraca się średnio w przeciągu 4 lat. Gospodarstwo domowe staje się bowiem całkowicie niezależne od dostaw prądu z sieci energetycznej, a co za tym idzie, nie musi martwić się ewentualnymi rachunkami za prąd. Zakup pompy ciepła zwykle jest nieco tańszy. Wiele zależy oczywiście od mocy pompy i jej funkcjonalności. Jednocześnie przedział cenowy zakupu pompy ciepła to około od 7 do nawet i 20 tysięcy złotych. Do takich kosztów należy również doliczyć cenę instalacji. Okazuje się, że warto przygotować się na kolejne 5-7 tysięcy złotych. Fachowcy muszą bowiem nie tylko zainstalować oba urządzenia, ale jednocześnie przeprowadzić ich pełną konfiguracje i sprawdzić poprawność działania. Jak więc widać, inwestycja w pompę ciepła i fotowoltaikę jednocześnie, może przekroczyć możliwości finansowe każdego z nas.

Przejdź do:   Dotacje dla rolników- na jakie wsparcie mogą liczyć przy uprawie dyni hokkaido i nie tylko?

Skąd pozyskać środki na kompleksową instalację fotowoltaiki z pompą ciepła?

Wysokie koszty wykonania tego typu instalacji z pewnością mogą zniechęcić nie jednego inwestora. Jednak płacenie coraz to wyższych cen za energię elektryczna i całkowita zależność gospodarstwa od danego dostawcy wydaje się mieć o wiele więcej wad. Wobec tego warto skorzystać z produktu finansowego jakim są pożyczki online na raty w Saverium. Takie pożyczki pozwolą nam na sfinansowanie zakupu niezbędnych komponentów, a jednocześnie na pokrycie kosztów związanych z ich montażem. Co najważniejsze, korzystając z pożyczki online na raty w Saverium nie nadwerężymy swojego budżetu domowego tak pokaźnym wydatkiem. Wnioskowanie o tego typu pożyczki może odbywać się całkowicie online, więc nie musimy nawet wychodzić z domu, a pieniądze na koncie zazwyczaj pojawiają się już tego samego lub następnego dnia.

Więcej informacji na temat szybkich pożyczek znajdziesz na stronie: https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-pozabankowe-online-kredyty-pozabankowe-prezez-internet/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *