Ile zarabiają politycy w Bułgarii

Ile zarabiają politycy w Bułgarii

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie kameasenior.pl

W najnowszym budżecie kraju premier i prezydent otrzymali podwyżki swoich wynagrodzeń. Podwyżki otrzymali także pracownicy sektora publicznego. Zgodnie z bułgarską formułą wynagrodzeń, parlamentarzyści i inne osoby pełniące funkcje publiczne zarabiają co najmniej dwa razy więcej niż ich koledzy. Na przykład prezydent Bułgarii Roumen Radew zarabia obecnie średnio 11 044 lewów (5646 euro) miesięcznie.

Z corocznej publikacji oświadczeń majątkowych polityków bułgarskich wynika, że średnie wynagrodzenie polityka wynosi 115 014 BGN rocznie. Średnie zarobki w tym zawodzie są jednak nieadekwatne do sytuacji. Średnie wynagrodzenie polityka/bułgara wynosi 114 965 BGN dla mężczyzn i n/d dla kobiet. Najwyższe wynagrodzenie otrzymują osoby ze stopniem doktora, natomiast osoby z zaledwie n/d doświadczeniem otrzymują wynagrodzenie n/d.

Wynagrodzenia bułgarskich polityków zależą od wielu czynników. Niektórzy z nich zarabiają mniej niż inni, ale nadal istnieje znaczne zróżnicowanie. Średnia płaca dla polityka/bułgara wynosi 115 014 BGN rocznie. Średnie wynagrodzenie dla polityka w Bułgarii wynosi 114 665 BGN dla mężczyzn i n/d dla kobiet. Najwyższe wynagrodzenie dla Politologa/Bułgara otrzymują osoby z tytułem doktora, podczas gdy najniższe wynagrodzenie wynosi 114 965 BGN dla osób bez wykształcenia lub doświadczenia.

Średnia płaca dla Polityk/Bułgaria wynosi 115 014 BGN na rok. Typowe wynagrodzenie na stanowisku Polityk/Bułgaria wynosi 114 656 BGN dla mężczyzn i n/d dla kobiet. Najwyżej opłacanym politykiem w Bułgarii jest Delyan Peevski, polityk partii Ruch na rzecz Praw i Wolności. W 2017 r. zarobił 37 mln lewów w dywidendach, czyli ok. 18,5 mln dolarów.

Pensja polityka/bułgara wynosi 115 014 BGN. Typowe zarobki polityka/bułgara w Bułgarii to 114 656 BGN. Wynagrodzenie polityka/bułgara w dużej mierze zależy od stanowiska i poziomu wykształcenia. Najlepiej opłacana osoba na tym stanowisku posiada stopień doktora i ma duże doświadczenie w sektorze publicznym.

Przejdź do:   Ile zarabiają politycy w Estonii

Średnie wynagrodzenie na stanowisku Polityk/Bułgarz wynosi 115 014 BGN rocznie. Typowe zarobki dla polityka/bułgara wynoszą 114 656 BGN. Wynagrodzenie dla polityka/bułgara to mieszanka n/d. Najlepiej zarabiającą osobą jest polityk, który posiada tytuł magistra i licencjata.

Rząd Bułgarii jest republiką parlamentarną. Prezydent i premier są wybierani przez partię większościową w Zgromadzeniu Narodowym. Ponadto prezydent jest głową państwa i wyznacza terminarz wyborów do Zgromadzenia Narodowego. Premier i wicepremier wchodzą w skład Rady Ministrów. Prezydent ma szerokie uprawnienia i odpowiedzialność za politykę zagraniczną kraju i sprawy wewnętrzne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *