Medale dla osób szczególnie zasłużonych dla Polski

Medale dla osób szczególnie zasłużonych dla Polski

W przeszłości medale były wręczane jedynie osobom zasłużonym dla kraju. Dziś kojarzymy je głównie z zawodami sportowymi, choć w dalszym ciągu stanowią one wyróżnienie dla tych, którzy swoimi działaniami bądź postawami przyczyniają się do uświetniania pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Medale dla zasłużonych – kiedyś, a dziś

Medalierstwo dotarło do Polski w XVI wieku, jednak nie dysponowano wtedy zaawansowanym technologicznie parkiem maszynowym, przez co odlewanie krążków zajmowało sporo czasu. Medale przeznaczone były wyłącznie dla osób zasłużonych – królów elekcyjnych, inteligencji dworskiej czy dowódców wojskowych. W czasach Polski pod zaborami, medale wręczano osobom, które poświęcały dla kraju własne życie – często odznaczenie przyznawane było pośmiertnie. O honorowych krążkach nie zapomniano również w czasie wojny, a także po jej zakończeniu, gdy wręczano odznaczenia osobom, które zginęły w obronie ojczyzny. Dziś, w dalszym ciągu budujemy swoją pozycję na arenie międzynarodowej, stąd też możemy nagradzać osoby szczególnie zasłużone dla Polski. 

Medale najczęściej wręcza się dyplomatom bądź politykom, a także profesorom i inteligencji. Zasłużeni dla Polski są również sportowcy, którzy zdobywają tytuły nie tylko dla siebie, ale też dla kraju, z którego pochodzą. Obecnie medale przyznawane są przez najważniejsze osoby w kraju – prezydenta czy premiera. Czasami wręcza się je również na szczeblu lokalnym, w podziękowaniu za liczne zasługi dla gminy, pamiętając przy tym, że nasz kraj tworzą poszczególne jednostki terytorialne.

Medale dla zasłużonych wykonywane na zamówienie

Chcąc wyróżnić osoby, których postawy czy dokonania przyczyniają się do zwiększenia znaczenia naszego kraju na arenie międzynarodowej, warto odznaczyć je medalami wykonanymi na zamówienie. Medale na zamówienie MCC Medale charakteryzuje bardzo wysoka jakość wykonania i dbałość o detale. Odlewane są one zgodnie z zasadami ponad 400-letniej tradycji polskiej sztuki odlewniczej. Każdy klient może dostarczyć własny projekt, na bazie którego zostaną wykonane krążki. Można również skorzystać z pomocy doświadczonego grafika, który dopracuje wszelkie szczegóły, mając na uwadze potrzeby oraz uwagi klienta. Warto przy tym pamiętać, że własny projekt oznacza całkowitą unikalność krążków, przez co stanowią one niepowtarzalną pamiątkę na długie lata. Każde zamówienie traktowane jest indywidualnie, ustalając przy tym budżet oraz termin jego realizacji. Pamiętajmy przy tym, że nie ma lepszego sposobu na to, aby wyróżnić osoby zasłużone dla naszego kraju – medale wykonane na zamówienie stanowią bowiem najwyższą formę prestiżu. Zazwyczaj wręczane są one w pięknym, bardzo eleganckim pudełku, który dodaje klasy upominkowi. Możliwe jest również przewiązanie krążków szarfą, w zależności od preferencji zamawiającego. I jeden, i drugi sposób wręczania medali cieszy się dużą popularnością. 

Przejdź do:   Czy podczas L4 można latać samolotem?

Sprawdź: Producent medali firma MCC Medale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *